Zapraszamy na wernisaż „Twarze miasta. Na tropie sztuki w przestrzeni publicznej”

W najbliższą środę, 20 grudnia 2023 r. o godz. 15.00 w Collegium Witelona (budynek C.) odbędzie się wernisaż wystawy „Twarze miasta. Na tropie sztuki w przestrzeni publicznej”.

Na wystawie zaprezentowane zostaną zdjęcia autorstwa uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Akademickiego oraz studentów Collegium Witelona  w Legnicy, prezentujące legnickie rzeźby, pomniki i realizacje streetartowe.  Wystawa jest podsumowaniem najnowszego projektu Fundacji Promocji Wzornictwa, w  ramach którego młodzi fascynaci sztuki i fotografii poszukiwali przejawów działań twórczych powstałych po 1945 r.  w przestrzeni Legnicy. Wcześniej zgłębiali tematykę takich działań uczestnicząc w wykładach z historykami, artystami, kulturoznawcami. Następnie uzbrojeni w aparaty fotograficzne oraz wiedzę zdobytą podczas warsztatów ze znakomitym legnickim fotografem Karolem Budrewiczem, wyruszyli w miasto by wytropić i zdokumentować różnorakie przejawy działań twórczych w przestrzeni ich miasta,  zarówno te instytucjonalne, jaki i pozainstytucjonalne, oddolne i spontaniczne.

Podczas wernisażu odbędzie się też promocja katalogu, będącego swego rodzaju przewodnikiem zapraszającym do podróży po Legnicy szlakiem wytyczonym przez uczestników projektu, który pozwala spojrzeć na historię i dzisiejszy wygląd Legnicy z perspektywy działań artystycznych.

UCZESTNICY WYSTAWY:

Oliwia Butienko, Mateusz Frankowicz, Julia Głażewska, Szymon Hubaczek, Jakub Jasiński, Gabriel Jaz, Oliwier Józefowicz, Lena Jurczenko, Tetiana Kobylynska, Jakub Kulikowski, Karol Machała, Dawid Wawrzyniak, Jakub Wieczorek, Emilia Żółkiewska

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego