Aktualności 1

Aktualności

Baltic Amber. Tradition and Innovation 2.0

Dates: 25 May – 28 October 2018 Place: Galeria Palowa in Gdańsk,…

Zobacz więcej...


Aktualności

Projekty

Projekty

O Fundacji

O Fundacji

About us

About us

Czytaj więcej...

Partnerzy

Partnerzy

 

Fundacja Promocji Wzornictwa powstała 4 listopada 2017 roku w Gdańsku, z głębokiej potrzeby popularyzacji znakomitych, czasem niedocenianych, osiągnięć polskiego wzornictwa, jego bogatej i ciekawej historii, oryginalnej specyfiki i uznanych osobowości.

Zamierzamy wspierać rozwój polskiego dizajnu i szeroko rozumianych sztuk użytkowych działając na rzecz zarówno całego środowiska projektantów i wytwórców, jak i coraz większej rzeszy odbiorców dobrze zaprojektowanego otoczenia – przedmiotów, obiektów, wnętrz i przestrzeni otwartych.

Uważamy, że promocja i popularyzacja wiedzy o polskim dizajnie, rzemiośle, sztukach stosowanych i wizualnych jest gwarancją zrównoważonego rozwoju całego społeczeństwa, jak i lokalnych społeczności, że funkcjonowanie w dobrze zaprojektowanym, przyjaznym, funkcjonalnym i estetycznym otoczeniu zwiększa ich kulturowe kompetencje, zaangażowanie i czyni je bardziej otwartymi, a indywidualnie – sprawia prawdziwą przyjemność.

Wierzymy w takie świadome zdemokratyzowanie wspólnej przestrzeni będzie świadectwem poczucia wspólnoty, odpowiedzialności, kreatywności i piękna, wyzwalającego społeczną energię i kreatywność dla zmian najbliższego i publicznego otoczenia.