O fundacji

Fundacja Promocji Wzornictwa powstała 4 listopada 2017 roku w Gdańsku z głębokiej potrzeby popularyzacji znakomitych osiągnięć polskiego wzornictwa, jego bogatej i ciekawej historii, oryginalnej specyfiki i uznanych osobowości wywodzących się z tego środowiska.
Naszym celem jest wspieranie i rozwój polskiego dizajnu oraz szeroko rozumianych sztuk użytkowych. Działamy na rzecz zarówno projektantów i wytwórców, jak i coraz większej rzeszy odbiorców dobrze zaprojektowanego otoczenia – przedmiotów, obiektów, wnętrz i przestrzeni otwartych. Uważamy, że promocja i popularyzacja wiedzy o polskim dizajnie, rzemiośle, sztukach stosowanych i wizualnych jest gwarancją zrównoważonego rozwoju całego społeczeństwa, ale także  lokalnych społeczności. Jesteśmy przekonani, że funkcjonowanie w dobrze zaprojektowanym, przyjaznym, funkcjonalnym i estetycznym otoczeniu zwiększa kulturowe kompetencje społeczeństwa, wzmacnia jego zaangażowanie i czyni je bardziej otwartym; a indywidualnie – sprawia prawdziwą przyjemność. Taka postawa i świadome zdemokratyzowanie wspólnej przestrzeni jest świadectwem poczucia wspólnoty, odpowiedzialności, kreatywności i piękna, wyzwalającego społeczną energię do zmian nie tylko najbliższego, ale także publicznego otoczenia.
Skupieni na tradycji i dorobku polskiego dizajnu zamierzamy realnie przyczynić się do jego krajowej i zagranicznej promocji oraz wykorzystania kreatywnego potencjału polskich twórców w różnych sferach życia.
Swoją misję zamierzamy realizować poprzez prezentowanie przykładów najlepszych rozwiązań, kojarzenie projektantów z producentami, wspieranie projektów innowacyjnych najmłodszych twórców, organizowanie spotkań, debat i konsultacji, prowadzenie kursów zawodowych, warsztatów, szkoleń i seminariów teoretycznych, dokumentowanie i publikowanie osiągnięć polskiego wzornictwa. Swoją ofertę kierujemy zarówno do profesjonalistów, instytucji, firm, uczelni, studentów, jak również do szerokiego grona pasjonatów dobrego dizajnu.