“Prezentacje 2018” – pokonkursowa wystawa

Logo Fundacji Promocji Wzornictwa, w którym umieściliśmy zielone światło, zobowiązuje. Mieliśmy więc ogromną przyjemność zaprosić na wernisaż i wystawę do Muzeum Biżuterii Współczesnej w warszawskim Koneserze zarówno artystów i twórców (nie tylko biżuterii artystycznej, i niekoniecznie zrzeszonych w Stowarzyszeniu Twórców Form Złotniczych), ale także odbiorców spoza środowiska, którzy lubią obcować ze sztuką i/lub mają chęć zaspokajania swoich estetycznych potrzeb inaczej, niż tylko oglądając reprodukcje dzieł w albumach.
Wernisaż, otwierający pokonkursową wystawę PREZENTACJE 2018, gdzie motywem wiodącym było SREBRO i BURSZTYN, odbył się w piątek 19 lipca. Wystawa będzie gościła w naszym Muzeum do 31 lipca.

Konkurs biżuterii artystycznej PREZENTACJE od ubiegłorocznej, 18. edycji, ma już rangę międzynarodowego. Dodatkowo – w 2018 roku konkursowi biżuteryjnemu towarzyszył także fotograficzny pod hasłem „Bursztyn inspiruje”. Kuratorem PREZENTACJE 2018 był Michał Fatyga.
Do ścisłego finału zostało zakwalifikowanych 71 obiektów złotniczych oraz 32 fotografie. Nadesłane prace były oceniane przez szacowne jury w składzie: Lidia Popiel (fotograficzka), prof. Andrzej Szadkowski (założyciel Katedry Biżuterii na Wydziale Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi), Alain Roggeman (projektant biżuterii i nauczyciel w brukselskim Centrum Szkoleniowym Syntra), Tomasz Zaremski (projektant biżuterii związany z Kazimierzem Dolnym) oraz Andrzej Pągowski (artysta grafik).