Zapraszamy na warsztaty

Zapraszamy na warsztaty w ramach projektu „4D czyli design dla dzieci i dorosłych”.

Najbliższe z cyklu „Kuchnia polska” odbędą się 17.07.2021 r. o godz. 14.00 w siedzibie GOKiS w Miłkowicach.

W ramach bloku „Kuchnia polska” uczestnicy warsztatów poznają najciekawsze przedmioty designerskie wykorzystywane w kuchni. Zaprojektują też i wykonają – przy użyciu technik  malowania na ceramice oraz decupage’u – wzory na naczyniach ceramicznych i drewnianych (motywy geometryczne, folkowe, dziecięce itd.). Podczas bloku „Przydasie” dowiedzą się, jak wykorzystywać dizajn w służbie ekologii i jak uzyskać funkcjonalny przedmiot z materiałów odpadowych.

Blok „Twórcy stref marzeń” przybliży uczestnikom najciekawsze projekty światowych dizajnerów z dziedziny architektury, by następnie mogli oni stworzyć makiety oryginalnych budowli i stref miasta. W ramach bloku „Tajemniczy ogród” poznają zaś podstawy zasad projektowania krajobrazu i rolę tzw. przestrzeni zielonych, a następnie stworzą własne ogrody w szklanych słojach i kompozycje kwiatowe. Podczas ostatniego z bloków “Naturalna, nowoczesna, nadzwyczajna” warsztatowicze poznają podstawowe typy i funkcje biżuterii, a następnie zaprojektują i wykonają własny zestaw biżuterii ze srebra, stali oraz kamieni naturalnych i syntetycznych.

Kolejne warsztaty już wkrótce. Szczegółowe informacje o terminach i miejscach poszczególnych warsztatów znajdziecie na plakatach i na facebooku Fundacji.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego