Warsztaty “Przygoda ze sztuką”

Warsztaty „Przygoda ze sztuką” w ramach projektu „Magiczne moce słów i obrazów. Letnia Akademia Książki”.

Warsztaty te mają pomóc uczestnikom w “czytaniu” sztuki, w obcowaniu z nią bez kompleksów wynikających z jej niezrozumienia. Skierowane są do wszystkich kategorii wiekowych, bowiem pozycje książkowe wybrane do tych warsztatów choć skierowane są zasadniczo do młodych czytelników, to niewątpliwie zainteresują i zachwycą również starszych uczestników warsztatów. Wędrówkę w świat obrazu i sztuki uczestnicy rozpoczną z Mikołajem Pasińskim i Gosią Herb oraz bohaterem ich książki “Van Dog” – sympatycznym i utalentowanym psem malarzem. Razem z nim uczestniczyć będą w jego artystycznych przygodach, wysłuchają pełnej humoru opowieści o tworzeniu, sztuce i obserwacji świata. 

Następna pozycja “S.Z.T.U.K.A. Szalenie zajmujące Twory Utalentowanych i krnąbrnych Artystów” Sebastiana Cichockiego (ze wspaniałymi rysunkami Aleksandry i Daniela Mizielińskich) pokaże uczestnikom warsztatów, że sztuka może być niezwykłą przygodą, a artysta – czarodziejem, który przemienia rzeczywistość. Uczestnicy poznają więc wieloryba w bibliotece, szklankę, która stała się dębem, wyspy w różowych sukienkach i wiele innych niestworzonych rzeczy, bo w tej książce, tak jak w sztuce, wszystko jest możliwe. A potem tworzyć będziemy wielkoformatowe dzieło z baśniową łąką oraz artystyczne torby.

25.07.2023 r., godz. 16.30, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłkowicach

28.07.2023 r., godz. 16.30, Świetlica Wiejska w Grzymalinie

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!!!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Partner projektu: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłkowicach