Rusza projekt „Twarze miasta. Na tropie sztuki w przestrzeni publicznej”

Lubisz spacerować? Interesuje Cię historia i sztuka?

Chcesz lepiej poznać i zrozumieć swoje miasto?

Chcesz nauczyć się robić ciekawe zdjęcia?

Chcesz poznać tricki przydatne przy obróbce zdjęć?

Zgłoś swój udział w projekcie. Nabór uczestników do dnia: 16.09.2023 r.

Zgłoszenia można składać mailowo na adres: fpw.fundacja@gmail.com

O projekcie:

Ideą projektu jest zainteresowanie młodych mieszkańców Legnicy działaniami twórczymi dokonywanych w przestrzeni miejskiej Legnicy od 1946 r. po dzień dzisiejszy. Podczas warsztatów, którym towarzyszyć będą wykłady oraz spotkania z historykami sztuki, kulturoznawcami i artystami uczestnicy projektu zgłębią tematykę działań w przestrzeni publicznej. Dzięki warsztatom multimedialnym nabędą umiejętności pozwalające na ich dokumentację fotograficzną. Następnie  wyszukiwać będą w przestrzeni Legnicy różnorakich przejawów tych działań (rzeźby, mozaiki, graffiti, street art, murale itd.) oraz je fotografować i opisywać. Podsumowaniem projektu będzie katalog – przewodnik oraz wystawa fotografii wykonanych przez uczestników projektu, ukazujących Legnicę w perspektywie niedostrzeganych na co dzień działań w przestrzeni publicznej.

Organizator projektu: Fundacja Promocji Wzornictwa

Partnerzy projektu: Collegium Witelona Uczelnia Państwowa, Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Legnicy, Technikum Akademickie w Legnicy

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego