Marcin Tymiński

Marcin Tymiński urodził się w Warszawie w 1972 roku. Projektowaniem i tworzeniem biżuterii zajmuje się od 1997 roku. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi w Katedrze Biżuterii u profesora Andrzeja Szadkowskiego. Jest współzałożycielem (2001) i członkiem Grupy 6, od 2010 roku prezesem Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych.

Wystawy i osiągnięcia:

Ponadto:
Stała ekspozycja prac znajduje się w Muzeum Bursztynu w Kaliningradzie, w Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym, Muzeum Ziemi w Warszawie i w Muzeum Bursztynu w Gdańsku. Prace są także w zbiorach Galerii Sztuki w Legnicy oraz stanowią część największej w Polsce prywatnej kolekcji biżuterii współczesnej Marii Magdaleny Kwiatkiewicz (współzałożycielki i współwłaścicielki YES Biżuteria).

Prowadzone warsztaty i zajęcia: